Payoneer Kartla ATM den Para Çekerken Dikkat

PAyoneer kartan para çekme

Dropshipping mağazasından online olarak ödeme alabilmek için öncelikle stripe hesabının doğru bir şekilde açılıp payoneer banka hesabına bağlanması gerekiyor. Buraya kadar her şey normal fakat satış yapmaya başladığınızda payoneer hesabınıza gelen parayı Türkiye' deki ATM lerden tahsil etme esnasında bazı kesintilere maruz kalabilirsiniz.

Bu yazıda bu konuya biraz açıklık getirerek Payoneer karttan ATM lerden para çekme sırasında dikkat edilmesi gereken bir kaç detaydan bahsedeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde kursumuza katılan ve satışlara başlayan bir üyemiz Payoneer karta gelen parayı ATM den tahsil ederken bir takım kesintiler olduğundan bahsetti. Payoneer hesabına girip inceleme yaptığımızda aslında kesintinin hesap özeti sorgulamalarından kaynaklandığını gördük.

Üyemiz, dropshipping den kazandığı parayı tahsil etmeye gittiğinde öncelikle bir kaç kez hesap bakiyesi sorgulamış bakiyeyi görüntüledikten sonra parayı dolar olarak çekmeye çalışmış ve ATM de yeteri kadar dolar bulunmadığı için bu sefer TL çekmek istemiş ve güncel kurdan ne kadar TL tuttuğunu öğrenmek için tekrar bakiye sorgulamış. 

Bu esnada bakiyenin gittikçe azaldığını fark ederek para çekme işlemini iptal etmiş.

Payoneer hesap paneline girip bakıldığında bakiye sorgulama adı altında yaklaşık 10 USD gibi bir miktar geri alınamayacak şekilde boşa gitmiş.

payoneer teb atm bakiye sorgulama kesinti

TEB, Poyoneer Karttan Bakiye Sorgulama İşlem ücreti Talep Ediyor

Üyemizin para çekmeye çalıştığı banka TEB  (Türk Ekonomi Bankası) Payoneer karttan para çekmek için genellikle bizler de dahil TEB i tercih ederiz. Çünkü dolar olarak çekim yapıldığında diğer bankalara göre komisyon oranları daha makuldür. Bu başka bankalardan Payoneer ile para çekilemeyeceği anlamına gelmiyor döviz olarak para veren tüm atm lerden payoneer ile para çekebilirsiniz. Hatta döviz vermeyen ATM lerden de TL olarak güncel kurdan paranızı alabilirsiniz.

Fakat payoneer den ilk para çekme deneyimini yaşıyorsanız bakiye sorgulama işlemlerini ATM lerden yapmayınız. Bir çok banka ATM lerden payoneer bakiyesi sorguladığınızda sizden 1 usd işlem ücreti keser.   

Poyoneer Bakiye Sorgulamayı Payoneer Panelinden Yapınız

Eğer ATM den para çekme sırasında bakiye sorgulamanız gerekiyorsa bunu için ATM leri kullanmak yerine payoneer.com hesap sayfanızı veya telefonunuzdan mobil uygulamayı kullanmanızı öneririm. Böylece bakiye sorgularken ATM lere 1 USD işlem ücreti ödememiş olursunuz.

Sonuç

  • Gerekmedikçe ATM lerden bakiye sorgulamayın
  • Sadece TEB e mecbur değilsiniz. Farklı bankaları da kullanabilirsiniz
  • Sadece USD olarak para çekmek zorunda değilsiniz güncel banka kurundan TL ye çevirerek paranızı TL olarak ta tahsil edebilirsiniz.
  • Parayı parça parça çekmek yerine tek seferde çekin. Bu sayede her işlem başı ücret ve komisyon ödememiş olursunuz tek seferde tek komisyonla paranızı çekebilirsiniz.

Kursa Bugün Kaydolun

Dropshipping işini öğrenip hemen harekete geçin. Online mağazanızı wordpressle uygun maliyetlerle oluşturun.


Şimdi Kaydol
Bu içeriğe yorum bırakmak için tıklayın

Leave a Comment: